Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie klas 4a, 4b, 4c spędzili w szczególny sposób. 1 czerwca uczestniczyli w Pieszym Reintegracyjnym Rajdzie klas czwartych. O 10.00 przygotowani do pieszej wędrówki wyruszyli do Lasu Kapturskiego.

Celem rajdu było spędzenie czasu z kolegami i koleżankami na świeżym powietrzu, a swobodna atmosfera wycieczki sprzyjała odbudowywaniu relacji społecznych. W drodze do lasu czwartoklasiści przygotowujący się do egzaminu na Kartę Rowerową mieli wiele okazji do zweryfikowania swojej wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Czuwał nad tym pan R. Kozyra, który zadbał również o atrakcje, które czekały na uczniów po dotarciu na miejsce. Niewątpliwie największą z nich było ognisko oraz pieczenie kiełbasek i pianek.

Czas spędzony w Lesie Kapturskim był również okazją do rozpoznawania warstw lasu i pospolitych roślin, które uczniowie poznawali z panią B. Morka-Malicką na lekcjach przyrody.

Ciekawą aktywnością było nazywanie roślin oraz wykonywanych czynności w języku angielskim, którą zainteresowały uczniów pani

E. Leszczyńska i pani B. Prażmowska.

Ze szczególnym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali historii „Dębu Niepodległości” , którą opowiedziała pani M. Smolaga. Podczas rajdu zachęcała ona uczniów do formułowania dłuższych wypowiedzi, aby mogli swobodnie opowiedzieć o wrażeniach z wyprawy swoim bliskim.

Pobyt na leśnej polanie sprzyjał również zabawom zespołowym i swobodnej aktywności na świeżym powietrzu, o atrakcyjność których zadbał pan P. Różański.

O 14. 30 czwartoklasiści zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wyprawy wrócili do szkoły.

Zobacz więcej - Zdjęcia z Rajdu