W dniach 19-20.10.2021r. medycy z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu mieli możliwość przekazania swojej wiedzy uczniom klas 6, 7, 8 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu.
Pokaz miał na celu zapoznanie z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaprezentowanie sprzętu medycznego jakim dysponuje batalion. Pomimo początkowego dystansu, młodzież szybko otworzyła się na nową wiedzę - większość z nich nie miała nigdy styczności z takimi zajęciami. Po kilku chwilach dało się zauważyć coraz większe zaangażowanie wśród uczniów - zadawali oni pytania, chcieli sami próbować na sobie praktykować zdobytą wiedzę czy ćwiczyć na fantomie. Chcielibyśmy, aby tego typu zajęcia były realizowane zdecydowanie częściej, żeby uświadamiać i edukować młode społeczeństwo jak ważne jest życie ludzkie i jak niewiele potrzeba by przyczynić się do uratowania komuś życia.

Żołnierze 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu:
kpr. Źródłowska Małgorzata
st. szer. Barański Karol