W dniu 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

Sławni niepełnosprawni - Kliknij...

Obchodząc Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, corocznie mamy okazję do przemyśleń i zachęcenia społeczeństwa, aby było bardziej tolerancyjne i bardziej świadome, żeby poprzez swoje wysiłki, ciepłe słowa lub uśmiech pomogło osobom niepełnosprawnym w integracji ze społeczeństwem, by oni poczuli się potrzebni i niezależni. Z tej okazji pragniemy całej społeczności szkolnej przypomnieć sylwetki kilkunastu osób niepełnosprawnych, których działania miały pozytywny wpływ na funkcjonowanie wielu ludzi. Mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna znana z otwartości i życzliwości, nigdy nie będzie obojętna na problemy osób niepełnosprawnych.

Jednocześnie życzymy wszystkim osobom niepełnosprawnym, ich bliskim i opiekunom, żeby trudności życiowe nie złamały Waszej woli i chęci bycia aktywnymi, aby Was nigdy nie opuszczała wytrwałość, stanowczość i nadzieja na lepszą przyszłość.