17 czerwca 2021r. czwartoklasiści przystępowali do egzaminów na kartę rowerową. Uczniowie, aby przystąpić do sprawdzianu umiejętności praktycznych najpierw musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Następnie przystąpili do pokonania specjalnie przygotowanego miasteczka ruchu drogowego.  Nad prawidłowym przebiegiem oprócz nauczycieli czuwał również przedstawiciel Policji, komisarz Łukasz Michalski.

Do egzaminów przystąpiło 45 chętnych (w tym 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lesiowie), którzy solidnie się przygotowali i pomimo stresu oraz wysokich temperatur wykazali się umiejętnościami jazdy rowerem. Wszyscy otrzymali elementy odblaskowe poprawiające widoczność na drodze ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.
Zdającym gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy w trakcie wakacji.