6 października uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Lasu Kapturskiego.

Dość ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom, a las o tej porze roku jest zadziwiająco piękny. W lesie odbyła się praktyczna lekcja przyrody z leśnikiem, który opowiedział wiele ciekawostek o lesie. Przedstawił fascynujący i zadziwiający świat roślin oraz żyjących tu zwierząt leśnych. Uczniowie zapoznali się m.in. z gatunkami drzew i roślin tworzących warstwy lasu.

Las to miejsce relaksu, odpoczynku od hałasu i zanieczyszczonego powietrza oraz bogactwo darów natury. Uczestnicy tej lekcji nauczyli się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumieli ogromne znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt.

Wycieczka do lasu wzbogaciła ich wiedzę oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły bardzo miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej i malowniczej leśnej przyrody. Możliwość bezpośredniego obcowania z naturą dostarczyła wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość.

Spotkanie z leśnikiem uświadomiło im, że o przyrodę należy dbać i szanować jak najlepszego przyjaciela i pamiętać, że również oni są za nią odpowiedzialni.

Podczas wyprawy były również akcenty historyczne, uczniowie zatrzymali się przy okazałym dębie, , który uzyskał w marcu 2018 r. status pomnika przyrody oraz nazwę "Dąb Niepodległości" na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Relacja fotograficzna...