21 czerwca klasy czwarte pojechały na całodniową wycieczkę umożliwiającą poznanie im regionu Gór Świętokrzyskich.
W tym pełnym atrakcji dniu uczniowie odwiedzili Energetyczne Centrum Nauki, miejsce w którym nauka przeplata się z zabawą. Przy pomocy interaktywnych wystaw dzieci dowiedziały się czym jest energia i jak jest wykorzystywana. Następnie podziwialiśmy piękno Kadzielni i okalającego go jeziora Szmaragdowego. Kolejnym punktem była Średniowieczna Osada, miejsce w którym czas cofa się o kilka stuleci. Uczniowie wzięli udział w interaktywnych warsztatach. Dziewczynki w garncarskich, podczas których miały możliwość ulepienia z gliny własnej miseczki, chłopcy zaś razem z kowalem wybijali pamiątkowe monety.

Ostatnim punktem tego pełnym atrakcji dniu było odwiedzenie Sabatu Krajno, a w nim możliwość zobaczenia znanych obiektów w pomniejszeniu- Park Miniatur i seans filmowy w kinie 6D. Uczniowie wrócili z tego dnia pełni wrażeń i wspaniałych przeżyć, które na długo zagoszczą w ich pamięci.