"Odłóż smartfona, weź wędkę"
To hasło przewodnie akcji prowadzonej przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Radomiu, której celem jest promowanie edukacji ekologicznej i wędkarskiej wśród dzieci i młodzieży.
Dzięki rozpoczynającej się współpracy naszej szkoły z Okręgiem PZW w Radomiu, 10 października 2022 r. uczniowie klasy 3a i 3b mieli możliwość uczestniczenia w akcji zarybiania zalewu Domaniów. Naszym opiekunem był p. Mariusz Makowski, dyrektor biura zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Radomiu, a sam proces zarybiania prowadził ichtiolog, p. Krzysztof Lewandowski, przy pomocy p. Jacka Sławińskiego.

Uczniowie zobaczyli na czym polega proces zarybiania. Mieli także możliwość

we własnym zakresie wpuścić młode karpie i szczupaki do wody. Było to niezwykle interesujące doświadczenie, w którym uczniowie entuzjastycznie wzięli udział. Zobaczyli także mechaniczny slip do wodowania łodzi, poznali zasadę jego działania.

Dzięki uprzejmości p. Makowskiego byliśmy także gośćmi w Domu Wędkarza w Brudnowie, gdzie p. Makowski opowiedział nam z jakich gatunków składa się ichtiofauna zbiornika, flora i fauna zalewu i terenów położonych wokół niego.

Zajęcia nie były jedynymi, które są przed nami, bowiem kładziemy fundamenty pod powstanie Radomskiej Szkółki Wędkarskiej w naszej szkole, która ma być prowadzona pod patronatem PZW w Radomiu. Jej głównym celem będzie promowanie turystyki i rekreacji wędkarskiej i aktywnych form spędzania czasu.

Galeria foto...