„Zainwestuj w naszą planetę” - to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.

Ziemia to jedyne miejsce do życia, jakie jest nam dane, dlatego my, jej mieszkańcy, musimy zadbać o to, by była domem także dla przyszłych pokoleń.Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły w dniach 24 - 28 kwietnia 2023r. wzięli udział w konkursie "WIOSENNY PORZĄDEK TO DOBRY POCZĄTEK " organizowanym przez Prezydenta Miasta Radomia.

Cele konkursu

- propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad selektywnego zbierania odpadów komunalnych,

- upowszechnienie i utrwalenie właściwych nawyków w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi,

- podniesienie świadomości i kształtowanie postawy ekologicznej dzieci i młodzieży,

- wzmocnienie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego i najbliższego otoczenia - podejmowanie działań na rzecz jego poprawy, zwiększenie poziomów odzysku i recyklingu odpadów komunalnych.

Konkurs polegał na uprzątnięciu terenów wokół szkoły i zebraniu w sposób selektywny występujących na nich odpadów komunalnych.