Zmiany w Statucie Szkoły dotyczące korzystania z telefonów
(w paragrafie 38, pkt 2)

1) Uczeń ma prawo posiadać na terenie szkoły telefon komórkowy i inne urządzenia elektroniczne na zasadach określonych w statucie szkoły.
2) Podczas pobytu ucznia na terenie szkoły obowiązuje zakaz korzystania przez niego z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.

3) Uczeń jest zobowiązany do wyłączenia i schowania urządzenia do torby/plecaka przed rozpoczęciem zajęć na terenie szkoły. Telefon pozostaje niewidoczny zarówno dla ucznia, jak i pozostałych osób znajdujących się na terenie placówki.

4) Na terenie szkoły zakazuje się uczniom filmowania, fotografowania oraz utrwalania dźwięku na jakichkolwiek nośnikach cyfrowych.

5) Uczeń może korzystać z telefonu, a także innych urządzeń elektronicznych do realizacji zadań podczas zajęć, na wyraźne polecenie nauczyciela.

6) Podczas pobytu dziecka w szkole kontakt z rodzicem jest możliwy poprzez wychowawcę, nauczycieli, szkolną pielęgniarkę, sekretariat szkoły, pedagoga, psychologa, logopedę, dyrekcję szkoły.

7) Szkoła nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zaginięcie lub zniszczenie tego rodzaju sprzętu.

8) Uczeń może zabrać telefon, inne urządzenie elektroniczne na wycieczkę szkolną za zgodą rodzica i na jego odpowiedzialność.

9) W czasie wycieczek, wyjść edukacyjnych uczeń ma możliwość korzystania z telefonu komórkowego, innych urządzeń elektronicznych wyłącznie w zakresie niewpływającym na organizację, przebieg tego przedsięwzięcia i bezpieczeństwo uczestników.

10) W przypadku niestosowania się przez ucznia do powyższych zasad, nauczyciel odnotowuje ten fakt w zeszycie uwag, co wiąże się z nieprzestrzeganiem zapisów ujętych w Statucie Szkoły i konsekwencjami zgodnymi z tymi zapisami.