Messenger

Darmowa aplikacja Messenger dostępna jest na komputery i telefony. Pozwala na szybki kontakt ze wszystkimi znajomymi w formie wiadomości tekstowych,audio i wideo. Potrzebujemy jedynie internetu.

Program działa w oparciu o portal społecznościowy Facebook. Jeśli chcemy korzystać z komunikatora na komputerze możemy zrobić to zarówno na www.facebook.com, jak i na www.messenger.com.

Jednak najpierw musimy mieć adres e-mail, gdyż przy zakładaniu konta na Facebook-u będzie on nam potrzebny.

Następnie należy założyć konto na Facebook-u. Link tutaj... Pod tym linkiem po lewej stronie znajdziemy też informacje jak zarządzać kontem.

Wraz z założeniem konta na Facebook-u będziemy mieli możliwość korzystania z Messenger-a. Link tutaj... Znajdziemy tu również wszystkie informacje jak go obsługiwać.

Jeśli będziecie mieli Państwo jakieś problemy lub opory co do zastosowania tego narzędzia jestem do dyspozycji. Możemy instalację i zakładanie konta zrobić razem i przetestować jego działanie. Chętnie Państwu pomogę.

Skype

Skype umożliwia prowadzenie darmowych rozmów głosowych (nie mylić z wybieraniem numeru telefonu gdyż są one płatne) oraz obserwację rozmówcy poprzez kamerę. Oprócz tego Skype oferuje funkcje bezpośredniej wymiany informacji tekstowych "czat"za pomocą ręcznie wpisywanych wiadomości oraz przesył plików.

Aby móc z niego korzystać trzeba program pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu.  Pobierz program tutaj... Można to zrobić zarówno na komputerze i na  telefonie.

Następnie będzie potrzebne bezpłatne konto Microsoftu dla Skype-a. Można go utworzyć tutaj... ale podczas instalacji i tak nas program o to poprosi.

Po instalacji już możemy logować się na konto. Obsługa skype tutaj...

Roman Kozyra