06 marca br. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5-dawniej 37 im. M. Dąbrowskiej w Radomiu zorganizowała III Edycja Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pt. „miniTurniej BRD dla klas I – III Szkół Podstawowych”.

Współorganizatorami konkursu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. W konkursie wzięło udział 15 szkół, które reprezentowały 3-osbowe drużyny. Rywalizacja odbywała się zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Po napisaniu testu z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym uczestnicy demonstrowali swoje zachowanie na drodze i układali znak na czas.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

Zakończył się IV Powiatowy Konkurs Plastyczny "Zarażeni rowerem - zainspirowani Malczewskim" pod honorowym patronatem Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

Dzisiaj mieliśmy przyjemność ogłosić zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. Obrady jury były jak zwykle burzliwe, ale oczywiście wyłoniono zwycięzców.

Cele konkursu to m. in. :

➡️Kształtowanie wrażliwości na odbiór dzieła artystycznego.

➡️Rozwijanie umiejętności oraz zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

➡️Zainteresowanie twórczością artystyczną Jacka Malczewskiego.

➡️Popularyzacja zasad i przepisów ruchu drogowego.

➡️Zachęcanie do bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym oraz jego ekologicznego wymiaru.

Dla wszystkich laureatów ogromne brawa i gratulacje, a dla organizatorów ukłony i podziękowania.

Po przemowach, nagrodach i wspólnych zdjęciach przyszedł czas na prezenty dla organizatorów, w postaci pamiątkowych wybranych prac. A na koniec każdy mógł spokojnie obejrzeć z bliska obrazy mistrza Jacka.

A oto lista finalistów:

W dniu 19 maja Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Powiatowego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego „Bioróżnorodność rzek i jezior regiony radomskiego”

PRACE PLASTYCZNE
Kategoria – Klasy I – III

I miejsce - Marcelina Pruszyńska, PSP nr 18 w Radomiu
II miejsce – Natalia Graniak, GOK w Jedlni Letnisko
III miejsce – Wiktoria Szymanek, GOK w Jedlni Letnisko

10.05.2023r. w PSP nr 5 odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki ,,Lista Top-10’’. W tegorocznym konkursie wzięło udział 4 szkoły z Radomia: PSP nr 4, PSP nr 5, PSP nr 13 i PSP nr 17.
Ze względu na małą liczbę kandydatów, nie było podziału na kategorie wiekowe. Kolejność występów muzycznych ustalono na podstawie przeprowadzonego przez dzieci losowania.

Konkurs oceniany był przez jury: Roman Danielewicz, Renata Jakubiak, Iwona Kowalczyk.

Jury oceniało: walory głosowe, interpretację, muzykalność, poczucie rytmu.

W trakcie oczekiwania na wyniki jurorów, uczestnicy konkursu otrzymali od Pani Anny Żeromińskiej słodki poczęstunek.
Wszystkie dzieci profesjonalnie podeszły do konkursu. Były bardzo dobrze przygotowane, a prowadząca Pani Monika Sasin swoim pedagogicznym podejściem spowodowała , że dzieci czuły się swobodnie i nie odczuwały stresu, który często paraliżował występy naszych małych artystów.

23 marca br. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5-dawniej 37 im. M. Dąbrowskiej w Radomiu była organizatorem II Edycji Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pt. „Miniturniej BRD dla klas I – III Szkół Podstawowych”.

Współorganizatorami konkursu były: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu oraz radomski WORD. W konkursie wzięło udział 15 szkół, które reprezentowały 3-osbowe drużyny.
I miejsce zajęli uczniowie z PSP nr 20 w Radomiu (Mateusz Rolnik, Dominik Kołodziejczyk i Marcel Drela), II miejsce przypadło uczniom z PSP w Skaryszewie (Pola Kotowska, Maja Woźniak i Maja Tatar), a na III miejscu uplasowali się zawodnicy z PSP w Starych Zawadach (Oliwia Kosno, Dorota Świdzikowska i Oskar Sąpór).