W dniu 24.11.2021r. w Sali Senackiej Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu zostało podpisane porozumienie współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu w celu podnoszenia kompetencji uczniów, poprzez uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez UTH Radom.
Uzupe
łnienie edukacji szkolnej o wiedzę praktyczną nabytą w laboratoriach UTH Radom, daje możliwość rozwoju zainteresowań dzieci, w zakresie różnych dziedzin nauki, rozbudzania ich intelektu, aspiracji, twórczego potencjału i ciekawości świata oraz aktywizacji społecznej młodzieży, podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do uczniów.
Cała Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu dziękuje za pomoc w realizacji przedsięwzięcia:
Pani Katarzynie Kalinowskiej Wiceprezydent Miasta Radomia,
Panu prof. dr hab. Sławomirowi Bukowskiemu Rektorowi UTH,
Panu Dawidowi Ruszczykowi Radnemu Rady Miejskiej,
Pani dr hab. inż. Elżbiecie Sałacie Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich,
Panu dr hab. inż. Marcinowi Kostrzewskiemu Dziekanowi Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa.

Relacja fotograficzna