Z ogromnym entuzjazmem informuję, że dziś odbyły się pierwsze zajęcia w ramach nowo nawiązanej współpracy między moim Ekologicznym Gospodarstwem Rolnym w Zadobrzu a Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 w Radomiu.

Ten ważny krok jest początkiem naszej inicjatywy edukacyjnej skierowanej do młodego pokolenia, której celem jest szerzenie wiedzy o rolnictwie ekologicznym i zrównoważonym rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem roli wody w rolnictwie i ekosystemach.

**Znaczenie Wody:**

Podczas dzisiejszych zajęć zwróciliśmy uwagę na wodę jako na kluczowy zasób dla życia i zdrowych ekosystemów. Nasz program edukacyjny koncentruje się na roli wody w rolnictwie, jej wpływie na jakość upraw i produkowanej żywności oraz na metodach jej efektywnego wykorzystania i ochrony w kontekście wyzwań ekologicznych i zmian klimatycznych.

**Zakres Współpracy i Działania:**

1. Dziś rozpoczęliśmy serię warsztatów i prelekcji o rolnictwie ekologicznym, regeneratywnym, węglowym, agroleśnictwie oraz ichtiologii i rybactwie.

2. Zorganizowano pierwsze zajęcia praktyczne w moim gospodarstwie, demonstrujące zastosowanie zrównoważonych metod zarządzania wodą.

3. Rozpoczęliśmy wspieranie nauczycieli w tworzeniu materiałów dydaktycznych skupiających się na nowoczesnych podejściach takich jak hydroponika, akwaponika, rolnictwo wertykalne i miejskie.

**Cel i Wizja:**

Celem naszej współpracy jest budowanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży, podkreślenie znaczenia wody w rolnictwie i kształtowanie odpowiedzialnego podejścia do środowiska. Wierzymy, że edukacja w tych dziedzinach jest kluczowa dla tworzenia przyszłości w harmonii z naturą, z poszanowaniem jej zasobów, zwłaszcza wody.

Zachęcamy do obserwowania naszych działań i dołączenia do dyskusji o zrównoważonym rolnictwie, ochronie wody i środowiska. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie znaczące korzyści zarówno edukacyjne, jak i ekologiczne.

#Edukacja #Inicjatywa #Dzieci #Ekologia #Woda #Przyroda #OchronaŚrodowiska #Żywność #Zdrowie #RolnictwoEkologiczne #RolnictwoRegeneratywne #Hyd