Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej - 14 października 1773 r.

W piątek 13 października w naszej placówce odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na wstępie głos zabrała Pani dyrektor Ewa Czerwiec, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

Następnie w części artystycznej uczniowie klas I-III (pod kierunkiem pani Anny Łubińskiej, pani Anny Szeląg i pani Iwony Kowalczyk) oraz szkolny chór i zespół muzyczny (pod opieką pana Romana Danielewicza), śpiewem i wierszami wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Uroczystość zakończył wesoły taniec, do którego włączyli się wszyscy uczestnicy.

Podczas apelu odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowo wybranych członków Zarządu Samorządu Uczniowskiego.