Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na stałe została włączona do kalendarza imprez szkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu. Stanowi ona przeżycie nie tylko dla samych dzieci, ale także ich rodziców, nauczycieli wychowawców, koleżanek i kolegów. W naszej szkole wydarzenie to miało miejsce 18 października 2022r. 
Spotkanie rozpoczęło się przemówieniami zaproszonych gości Pani Katarzyny Kalinowskiej Wiceprezydent Miasta Radomia, Pana Dawida Ruszczyka Radnego Rady Miejskiej w Radomiu oraz pani Dyrektor Ewy Czerwiec. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania zostali przyjęci w szeregi Społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali zdobyte umiejętności w części artystycznej. Tego dnia pierwszoklasiści w pięknych biretach prezentowali się wyjątkowo dostojnie co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Relacja foto...