Z okazji Światowego Dnia Drzewa uczniowie klas 2a i 2b w dniu 8 października 2021r. wybrali się do Nadleśnictwa Zwoleń.
W czasie zaj
ęć w terenie poznali ekosystem lasu, w praktyce uczyli się rozpoznawać gatunki pospolitych drzew i krzewów. Zwiedzali szkółkę leśną, gdzie dowiedzieli się, że hodowla lasu obejmuje zbiór i przechowywanie nasion drzew, produkcję sadzonek na szkółkach, zakładanie oraz pielęgnację i ochronę upraw leśnych oraz drzewostanów.

Atrakcją dla uczniów była Izba Edukacji Leśnej, a zgromadzone w niej zbiory przyrodnicze pomogły poznać bogactwo zwierząt i roślin, zasady gospodarowania w lasach oraz historię leśnictwa na tym terenie.

Dodatkową wartością był aspekt integracyjny – zajęcia w terenie, wspólne ognisko były szansą na wzajemne poznanie uczniów oraz na naukę współpracy.

Relacja fotograficzna...