15 czerwca 2022 r. uczniowie klas 5a, 5b, 5c i 6a uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej o charakterze interdyscyplinarnym.

W Centrum Edukacji Przyrodniczej uczestniczyli w zajęciach terenowych, podczas których obserwowali przyrodę, odkrywali jej piękno oraz rozmawiali z prowadzącym o tym jak wielką ma ona wartość. W trakcie spaceru edukacyjnego w Arboretum uczniowie odkryli różnorodność świata roślin i dowiedzieli się wielu ciekawostek z nimi związanych. Z zainteresowaniem obserwowali napotkane zwierzęta, a szczególną uwagę zwrócił bardzo przyjazny jeleń.
Dla uczniów klas piątych była to również dobra okazja do podsumowania działań w ramach innowacji „Uczymy się uczyć poznając kreatywnie życie na Ziemi” realizowanej w tym roku szkolnym na lekcjach biologii.

Spotkanie zakończyło się ogniskiem podczas, którego uczniowie mieli okazję zintegrować się i dobrze się bawić.

Kolejnym etapem wycieczki była Iłża z ruinami XIV-wiecznego zamku biskupów krakowskich, położonymi malowniczo na wapiennym wzniesieniu, z którego uczniowie po wejściu na wieżę widokową podziwiali piękny widok na dolinę rzeki Iłżanki i Lasy Iłżeckie

Odwiedzili również imponujący, XIX-wieczny piec garncarski, będący pamiątką wspaniałych garncarskich tradycji regionu.

Zajrzeli do kościoła farnego Wniebowzięcia NMP gdzie podziwiali bogaty barokowy wystrój świątyni.

Wizyta w Iłży zakończyła się degustacją pysznych lodów.