18 października 2022r. uczniowie klasy 6a i 6b odwiedzili Muzeum Historii Radomia. Podczas zwiedzania poznali dzieje naszego miasta od jego początków, poprzez kolejne wieki, aż do okresu II Wojny Światowej.
Podziwiali liczne cenne eksponaty, będące żywą historią miasta kazimierzowskiego. Zainteresowanie uczniów wzbudziły nowatorskie rozwiązania - hologramy dawnych rzemieślników, okulary VR, które przeniosły uczestników bezpośrednio do dawnego Radomia. Duże zainteresowanie wzbudziły liczne tablice interaktywne zawiarające ciekawostki i quizy o naszym mieście. Duża atrakcję stanowiły stroje epokowe, w które uczniowie chętnie się przebrali. Wiadomości zdobyte w taki sposób na pewno zostana zapamiętane na długo. Po wizycie w muzeum uczniowie udali się na spacer ulicami miasta podziwiając cenne zabytki Radomia.