1 lutego 2023 r. uczniowie klasy 3a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu wzięli udział w spotkaniu na temat bezpieczeństwa pn. "Bezpieczne ferie z Komisarzem Zebrą" zorganizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.
Podczas spotkania z policjantami uczniowie mogli poznać zasady bezpiecznego spędzania ferii oraz bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Poznali także maskotkę naszej policji- Komisarza Zebrę. Dużą atrakcją spotkania był pokaz pracy psa policyjnego oraz możliwość obejrzenia i wejścia do różnego typu pojazdów policyjnych. Na koniec spotkania można było poczuć się jak policjant zakładając elementy jego umundurowania.

Udział w spotkaniu z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych uczniów podczas nadchodzących ferii.