Jak co roku w okolicach Dnia Liczby π (14 marca) obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO MATEMATYKI.
W tym roku było ono zorganizowane bardziej on-line, ale nie przeszkodziło to wszystkim dobrze się bawić. Uczniowie z klas I-III mogli poznawać tajniki matematyki razem z Kaczorem Donaldem „podróżując” razem z nim do krainy lub rozwiązując SUDOKU on-line . Starsze klasy miały możliwość dowiedzieć się o zaskakujących czasem zastosowaniach Ludolfiny czyli obejrzeć wykład on-line o historii liczby π .
Oczywiście nie byłoby dobrej zabawy bez konkursów. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.
KONKURS PLASTYCZNY „Ale w koło jest wesoło” dla klas I-III
1 miejsce Tymon Zieliński z klasy 1a
2 miejsce Milena Sasin z klasy 1b
3 miejsce Jan Bukalski z klasy 2c
KONKURS „Krzyżówka matematyczna” dla klas IV-VI
1 miejsce Dominika Florczak z klasy 6c
2 miejsce Natalia Skwirowska z klasy 6a
3 miejsce Adam Koncewicz z klasy 5a
KONKURS „Łamigłówki matematyczne – Quizizz” dla klas VII-VIII
1 miejsce Aleksandra Lesiak z klasy 7a
2 miejsce Miłosz Wieteska z klasy 8a
3 miejsce Blanka Jarońska z klasy 8a
Zapraszamy do zabawy za rok.