MDK po raz 24. zorganizował konkurs rowerowy pt. Turniej Wiedzy o BRD „Zimowy Rower”. Uczestniczyło 7 reprezentacji szkół podstawowych w składach 3-osobowych z Radomia i regionu radomskiego - razem 21 uczestników. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły w składzie: Piotr Sikora, Igor Wolszczak i Michał Musz.

Konkurs polegał na napisaniu testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej na poziomie karty rowerowej przez każdego uczestnika oraz zabezpieczenia miejsca wypadku, udzielenie pomocy poszkodowanemu, poinformowanie służb o zdarzeniu.

W programie imprezy był pokaz z zasad udzielania I pomocy przedmedycznej, oraz masaż serca na fantomie, specjalista ds. bhp. pani Karolina Warmiak.

Współorganizatorami konkursu byli WORD w Radomiu, Urząd Miasta w Radomiu, Komenda Miejska Policji w Radomiu. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w MDK ul. Słowackiego 17, a obecny był pan Marcin Ciężkowski Dyrektor WORD w Radomiu oraz pani Monika Żurek kierownik działu muzycznego MDK w Radomiu.

XXIV Turnieju Wiedzy o BRD
„Zimowy Rower”