Egzaminy już za nimi, więc teraz czas na relaks. Uczniowie klas VIII naszej szkoły postanowili zabalować. Cieszą się, bo jeszcze kilka miesięcy temu nie byli pewni, czy zatańczą uroczystego poloneza. Organizują je prawie wszystkie szkoły.

Tegorocznym ósmoklasistom bardzo zależało na balu, odbył się w miniony czwartek - Dzień Dziecka. Młodzież sama zrobiła dekoracje. Wszyscy się świetnie bawili – od godziny 18 do późnych godzin wieczornych.
Elementem obowiązkowym na rozpoczęcie balu był polonez – wcześniej trenowany pod okiem Pana Wojciecha Kaczmarskiego. Uczniowie prezentowali się wspaniale – dziewczyny w pięknych sukienkach, chłopcy – w eleganckich koszulach, marynarkach, czasem nawet w garniturach.
Cała impreza odbywała się w sali gimnastycznej, a na stołówce szkolnej przygotowany był poczęstunek. W organizacji balu bardzo pomogli rodzice ósmoklasistów.

Bal na pewno pozostanie we wspomnieniach ósmoklasistów, którzy już niebawem staną się absolwentami szkoły. Od rozdania świadectw ich oraz ich młodszych kolegów dzieli zaledwie 22 dni. Koniec roku szkolnego - 23 czerwca 2023 i potem - ponad dwa miesiące wakacji.