W dniach 2-6 marca 2020r. zapraszamy uczniów do udziału w akcji: Tydzień Bezpiecznego Internetu 2020. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym i marcu, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Działajmy razem!”

Przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.

W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. We wszystkich klasach w ramach zajęć informatyki lub koła informatycznego przeprowadzone zostaną zajęcia o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Wychowawcy klas młodszych (klasy I-III) podczas zajęć edukacji komputerowej przeprowadzą pogadanki o tematyce dotyczącej aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji oraz zdjęć, a także anonimowości w Sieci.

Ponadto zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach: